Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/www/template/header.php on line 105
Kryptotop - FAQ
BTC 3531.60€
BCH 137.80€
DASH 80.66€
EOS 3.24€
ETC 4.05€
ETH 121.72€
GNO 12.20€
LTC 52.59€
REP 13.02€
XLM 0.10€
XMR 47.61€
XRP 0.28€
ZEC 51.35€
ADA 0.05€
QTUM 2.21€
BSV 57.80€
XTZ 0.55€

FAQ

Čo sú kryptomeny?

Kryptomeny používajú kryptografické protokoly alebo extrémne zložité systémy kódovania, ktoré šifrujú citlivé prenosy dát, aby zabezpečili ich výmenu medzi subjektmi. Vývojári kryptomien vytvárajú tieto protokoly na pokročilých matematických princípoch a počítačového inžinierstva, ktoré sa prakticky nedajú prelomiť, kopírovať alebo falšovať nimi chránené meny. Tieto protokoly takisto maskujú totožnosť používateľov kryptomien, takže transakcie a toky finančných prostriedkov je ťažké priradiť k určitým jednotlivcom alebo skupinám.

Kde môžem kryptomenou platiť ?

Kamenné predajne ktoré akceptujú bitcoin nájdete tu Bitcoin akceptuje široká škála spoločností a každým dňom pribúdajú nové. Naznámejšie spoločnosti ktoré akceptujú Bitcoin: Mictosoft Windows, Steam, KFC Canada, Kodak, Alza, Zynga, Bloomberg, Amazon atď.

Akú kryptomenu si vybrať na nákup ?

Všetko závisí od toho, aké preferencie máte. U niekoho je to anonymita, u iného ceny u ďalšieho bezpečnosť. Nájdite si spôsob, ktorý je vhodný práve pre vás. Treba si však uvedomiť, že je rozdiel vlastniť kryptomenu a vlastniť derivát na kryptomenu.

Vlastniť derivát na kryptomenu znamená, že špekulujete na vývoj ceny kryptomeny. Ak nakúpite skutočnú kryptomenu (máte ju teda vo svojom vlastníctve), vždy máte možnosť si ju presunúť do svojej digitálnej peňaženky alebo ňou platiť za službu a tovar. A presne túto možnosť Vám umožnuje KryptoTop. Za každou kryptomenou stojí tím vývojárov, a spoločnosť ktorá prináša ľuďom pridanú hodnotu. A preto na stránke KryptoTop nájdete kryptomeny ktorú majú overenú históriu a stoja za nimi popredné spoločnosti.

Pre širšie informácie o kryptomenách navštívte našu Kryptowiki

Čo ovlyvňuje cenu kryptomeny a koľko kryptomena stojí ?

Čo určuje cenu, za akú sa predávajú alebo naopak, nakupujú kryptomeny? Keď ich porovnáme s bežnými menami, ako je napríklad euro alebo dolár, tak tento vysoko-sofistikovaný digitálny systém funguje diametrálne odlišne od toho, ako funguje bežný monetárny systém. Riadi ho iba kombinácia počítača a matematiky, nie človek, legislatívna regulácia a ani žiadna inštitúcia.

To, či jeden bitcoin stojí 15-tisíc alebo 17-tisíc dolárov, tu určuje ako dopyt, tak aj aktivita online médií alebo to, či ho niektorá krajina integruje do svojej legislatívy, čiže ním umožní platiť za tovar alebo služby. Nedávno tak spravilo Japonsko a po novom o tom uvažuje aj Rusko či dokonca India. Predstavte si, aké zemetrasenie spôsobí začlenenie tak obrovského spotrebiteľského trhu.

Ako sa vypočítava cena kryptomien ?

Mnohí ľudia sa zaujímajú o to, ako sa vypočítava cena kryptomien. Najskôr je dôležité si uvedomiť, že cena kryptomeny sa určuje rovnako ako cena ostatných mien alebo predmetov. A teda cenu týchto vecí určuje dopyt a ponuka - uvedieme si to na príklade.

Aby sme odvodili cenu Bitcoinu potrebujeme určiť dve veci: koľko BTC sa niekto pokúša predať a koľko sa ich iná osoba snaží kúpiť. Ukážeme si to na jednoduchom príklade: ak chce Marek predať 1 BTC za 1000 EUR a Roman je pripravený zaplatiť za 1BTC/ 500 EUR, nedohodnú sa a teda neprebehne žiadna transakcia/výmena. Ale ak sa dohodnú na cene, ktorá je pre oboch prijateľná, povedzme 750 EUR, dohodnú sa a výmena prebehne. A teda z tohto príkladu je nám jasné že hodnota BTC je 750 EUR. A takto podobne funguje celý trh s kryptomenami.

Uvedomte si že, meny ako euro alebo dolár fungujú úplne rovnako - ak držíte v ruke 1 euro, v danom okamihu je na svete milión ľudí kupujúcich a predávajúcich eurá, takže môžete euro považovať za stabilnú menu, no jeho hodnota sa v skutočnosti nepretržite mení. Keď si euro chcete vymeniť za inú menu v zmenárni, povedzme za dolár, jeden deň zaplatíte 10 euro za dolár, druhý deň možno 11 alebo 9. Bitcoin a ostatné kryptomeny funguje presne rovnakým spôsobom - môžete si predstaviť, že je to euro, na ktoré ste zvyknutý.

Obmedzené zásoby môžu zvyšovať hodnotu

Väčšina kryptomien má pevne určené zásoby a ich zdrojový kód presne špecifikuje, koľko jednotiek z nej bude môcť existovať. Vďaka tejto vlastnosti sa kryptomeny podobajú skôr na drahé kovy ako na tradičné peniaze. Práve z tohto dôvodu môžu kryptomeny ponúkať ochranu proti inflácii, ktorú vám konvenčné svetové meny nikdy nemôžu zaručiť.

Uvoľňujú vládne menové monopoly

Digitálne meny ponúkajú spoľahlivé prostriedky výmeny mimo priamej kontroly národných bánk, ako je americká Federálna rezervná banka alebo Európska centrálna banka. To je obzvlášť zaujímavé pre ľudí, ktorí sa obávajú, že kvantitatívne uvoľňovanie (tlačené peniaze centrálnych bánk na nákup štátnych dlhopisov) a iné formy voľnej menovej politiky, ako napríklad takmer nulové úrokové sadzby pri medzibankovom úverovaní, povedú k dlhodobej hospodárskej nestabilite. Z dlhodobého hľadiska mnohí ekonómovia a politológovia očakávajú, že svetové vlády budú kopírovať kryptomeny alebo minimálne začlenia určité jej aspekty (napr. pevne určené zásoby meny alebo autentifikačné protokoly) do konvenčných mien. To by potenciálne mohlo uspokojiť obavy niektorých zástancov kryptomien o inflačnej povahe tradičných peňazí a inherentnej neistote fyzickej hotovosti.

Sebestačná komunita

Ťažba je svojim spôsobom zabudovaný kontrolný mechanizmus pre kryptomeny. Keďže ťažiari sú za svoju prácu odmeňovaní, majú vlastný finančný záujem na udržiavaní presných a aktuálnych záznamov o transakciách. Tým zabezpečujú integritu systému a hodnotu meny.

Masívna ochrana súkromia

Ochrana osobných údajov a anonymita boli hlavnými problémami prvých zástancov kryptomien a zostali nimi dodnes. Mnohí používatelia kryptomien si vytvárajú pseudonymy, ktoré nesúvisia s informáciami, účtami alebo uloženými údajmi, ktoré by ich mohli identifikovať. Sofistikovaní členovia komunity však dokážu odvodiť totožnosť používateľov, ale novšie kryptomeny (ktoré prišli po Bitcoine) majú dodatočné prvky ochrany, ktoré identifikáciu značne komplikujú.

Vlády kryptomeny nechcú, je pre nich ťažké vymáhať finančné represálie

Keď sa občania v represívnych krajinách dostanú do konfliktu so svojimi vládami, tie môžu ľahko zmraziť alebo zabaviť ich domáce bankové účty a zrušiť transakcie v lokálnej mene. Pri digitálnych menách toto nie je možné, keďže ich decentralizácia (finančné a transakčné záznamy sú uložené na mnohých miestach po celom svete) účinne zabraňuje zabaveniu zo strany štátu. Zjednodušene povedané, používanie kryptomien je ako mať prístup k teoreticky neobmedzenému počtu offshore bankovým účtom.

Lacnejšie ako tradičné elektronické transakcie

Koncepty blokových kľúčov, súkromných kľúčov a peňaženky efektívne riešia problém s dvojitým výdajom, čím sa zabezpečí, že nové kryptomeny nebudú zneužívané technicky zdatnými podvodníkmi schopnými duplikovať digitálne finančné prostriedky. Bezpečnostné funkcie digitálnych mien tiež eliminujú potrebu spracovania platobnej transakcie tretími stranami (Banka, Visa, PayPal atď.), ktoré overujú a kontrolujú každú elektronickú finančnú transakciu. To eliminuje potrebu povinných poplatkov za transakcie (za práce spracovateľov platobných procesov), keďže ťažiari získavajú pri práci jednotky kryptomeny alebo voliteľné transakčné poplatky. Poplatky za transakcie digitálnych mien sú zvyčajne nižšie ako 1% za priemernú transakciu. Pre porovnanie pri platobných kartách a PayPale je to 1,5% až 3%.

Menej prekážok a nákladov pri medzinárodných transakciách

Pri platbách digitálnou menou je jedno, či ide o domácu alebo medzinárodnú transakciu. Transakcie sú buď bezplatné alebo majú nominálny poplatok bez ohľadu na to, kde sa nachádza odosielateľ a príjemca. Je to obrovská výhoda v porovnaní s medzinárodnými transakciami konvenčných mien, pri ktorých sú takmer vždy nejaké špeciálne poplatky. Tieto poplatky sa nevzťahujú na domáce platby. Priame medzinárodné prevody peňazí môžu byť veľmi drahé, pričom poplatky niekedy prekračujú 10% alebo 15% poukazovanej sumy.

Môžem si kúpiť len celú kryptomenu alebo aj jej menšiu časť ?

Samozrejme. Každá kryptomena je deliteľná, to znamená, že je možné kúpiť si „na skúšku“ alebo dlhodobú investíciu napríklad 0,001 Bitcoinu. Rovnako ako všetky fiat meny (euro/dolár) môžu byť rozdelené na centy, 1 BTC môže byť rozdelený na menšie jednotky až na osem desatinných miest: 0.00000001 BTC. To je najmenší možný zlomok Bitcoinu , známeho ako " satoshi ", pomenovaný podľa osoby alebo skupiny ľudí, ktorí vytvorili Bitcoin. Existuje 100 000 000 (sto miliónov) satoshi v Bitcoin. Zmenáreň KryptoTop, Vám umožňujú určiť množstvo eur, za ktoré chcete nakúpiť, a potom Vám poskytnú ekvivalentnú sumu kryptomeny, ktorú dostanete výmenou za svoje eurá. Napríklad, ak 1 BTC stojí 1000 EUR a vy máte len 500 EUR na nákup, dostanete jednoducho 0,50 BTC.

Ako si kúpim kryptomenu?

Ak potrebujete uskutočniť rýchly nákup, v sekcii obchod si vyberiete Vašu kryptomenu, sumu za koľko eur chcete kryptomenu nakúpiť, vyplníte fakturačné údaje, spôsob platby a potvrdíte objednávku.

Ak chcete ušetriť, zaregistrujte sa do KryptoTop Premium. Po registrácii čerpajte výhody ako lacnejší nákup, prehľad Vášho portfólia a veľa ďalších. Viac o KryptoTop Premium si môžete prečítať TU.

Oplatí sa krátkodobo obchodovať kryptomeny na burze ?

Profesionálny obchodník na burze s kryptomenamy robí každý deň dôkladnú analýzu trhov. Pri obchodovaní disciplinovane dodržuje svoj obchodný plán. Vie ako a kde vstúpiť na trh a ako a kde z neho vystúpiť a svoje obchody manažuje po celý čas. Profesionálny trader si vedie dôkladné záznamy (obchodný denník), do ktorého zaznamenáva všetky obchody a údaje o nich. Na základe toho svoje obchodovanie vylepšuje a vždy sa učí nové veci a hľadá spôsoby ako svoje obchodovanie vylepšiť. Takže určite sa nejedná o rýchly a ľahký zárobok. Oveľa jednoduchšia cesta pravidelný nákup zvolenej kryptomeny.

Oplatí sa dlhodobo držať kryptomenu ?

Určite áno. Kryptomeny zachvátil skutočný ošiaľ. Investuje do nich stále viac a viac ľudí. Pridávajú sa aj jednotlivé štáty. Príliv nových peňazí spôsobuje nevídaný rast. Ak ste na kryptomenový vlak naskočili tento mesiac, pravdepodobne ste v pluse. Za zmienku stojí aj pravidelné nakupovanie kryptomien, kde nakupujete za priemernú cenu a nemusíte sa starať či je trh dole alebo hore.

Čo je to pravidelný nákup a prečo je dobrý ?

Pravidelný nákup znamená pravidelne nakupovať konkrétnu kryptomenu alebo portfólio. Vzhľadom ku kolísaniu kryptomien sa cena priemeruje, preto že nakupujete nie len keď sú ceny vysoké ale aj keď sú ceny nízke. Je tak možne oproti jednorázovým investorom zarobiť na výkyvoch hodnoty kryptomien a nakupovať priemerne za nižšiu cenu. Pre lepšie pochopenie si to ukážeme na modelovom príklade. Predstavme si, že hodnota kryptomeny bude v Januári 100€ vo Februári 50€ v Marci 25€ a v Apríli sa znova vráti na 100€. Pri jednorázovom nákupe nakúpite v Januári kryptomeny za 300€ a k prvému Aprílu budete držať majetok za 300€. Ak však pravidelne nakupujete, platíte vždy aktuálnu cenu, to v našom prípade znamená, že za rovnakú sumu 300€, avšak priebežne investovanú, budete mať k prvému Aprílu majetok v hodnote 700€.

Aká je minimálna čiastka na nákup kryptomeny?

Minimálna čiastka na nákup kryptomeny je 50€. Intenzívne pracujeme na automatizácii systémov aby bola minimálna čiastka čo najmenšia. Ak sa však bezplatne zaregistrujete do KryptoTop Premium, minimálna čiastka na nákup je 30 €.

Ako dlho trvá kým dostanem kryptomenu na peňaženku?

Nákup Vašej kryptomeny je okamžitý. Odosielanie kryptomien kvôli bezpečnosti robíme manuálne. Kryptomeny odosielame na peňaženky klientov vždy o 8:00 a 20:00.

Môžem na kryptotop kryptomenu predať ?

Áno môžete, ale iba kryptomenu ktorú ste si zakúpili cez KryptoTop a vidíte ju v KryptoTop Premium. Intenzívne však pracujeme na tom aby ste si mohli vložiť kryptomenu do KryptoTop Premium a následne s ňou obchodovať. Veríme, že je to otázka niekoľkých týždňov.

Prečo sa cena kryptomeny na internete líši ?

Neexistuje celosvetová cena kryptomeny. Kryptomena nie je viazaná na žiadnu menu, krajinu alebo platformu. Keď vidíte cenu v službe Google, zobrazuje sa iba odhadovaná medzinárodná cena.

Pri kontrole ceny kryptomeny je dôležité mať na pamäti, že neexistuje štandardná alebo globálna cena kryptomeny . Kryptomena nie je v žiadnom prípade viazaná na USD alebo inú menu, krajinu alebo akúkoľvek burzu.

Je to skoro ako sa pýtať: " Prečo vrece s ryžou stojí viac v jednom supermarkete, meste alebo krajine v porovnaní s iným? ". Krátka odpoveď je "kvôli ponuke a dopytu".

Sadzba poskytovaná spoločnosťou Google a inými nástrojmi na sledovanie cien kryptomien je zvyčajne len priemerným odhadom alebo nedávno obchodovanou cenou danej kryptomeny na niektorých medzinárodných burzách. Spoločnosť Google využíva rozhranie API Coinbase, ktoré poskytuje odhadovanú cenu v americkom dolári bez poplatkov.

Aj keby ste mali v americkom dolári účet na Coinbase, cena, ktorú nakoniec zaplatíte za jednotlivú kryptomenu, sa bude líšiť od ceny spoločnosti Google, kvôli poplatkom a mnohým ďalším faktorom.

Aké máme zabezpečenie ?

Prezradením všetkých prvkov zabezpečenia heckerom len pomôžeme. keď však hovoríme že sú Vaše kryptomeny v bezpečí, myslíme to vážne. Naše zabezpečenie tvoria pokročilé prvky ako dvojfázové overenie, zabezpečený email systémom PGP/GPG, uzamknutie globálnych nastavení a ďalšie. Predovšetkým však všetky kryptomeny, s ktorými aktuálne neposielame držíme na “studenej” peňaženke ktorá je úplne izolovaná od akéhokoľvek online systému, čiže ju nie je možné napadnúť heckerským útokom a teda “ukradnúť”.

Môžem zrušiť objednávku mojej kryptomeny ?

Samozrejme môžete, ale iba do doby, pokiaľ nás platobná brána neinformuje o Vašej platbe. Ako náhle máme pripísanú Vašu platbu, realizujeme transakciu.

Ako šetríme klientom na poplatkoch v sieti blockchain ?

Pre lepšie pochopenie ako ušetriť si ukážeme príklad :

Poplatok v sieti blockchain je určený za transakciu, nie % z objemu posielanej kryptomeny.

1.Martin si kúpi Bitcoin za 100 EUR. Pri hodnote 10 000 EUR/BTC si zákazník kúpil 0,01 BTC. Martin si pošle svoje BTC do peňaženky, tým pádom platí poplatok za transakciu v sieti blockchain. Poplatok je 0,001 BTC ( čo je 10 EUR ). Tým pádom stratil Martin 10% hodnoty investície.

2.Martin chce svoje BTC predať. Pošle ich z peňaženky na burzu. Znova platí poplatok 0.001 BTC. Inak povedané ak si Martin nakúpi Bitcoin za 100 EUR a pošle si Bitcoin z burzy a na burzu, príde o 20 EUR, čo predstavuje 20% jeho investície.

Poplatok 0.001 BTC ( 10 EUR ) je modelový... na začiatku roku 2017 bol poplatok 5 EUR, na konci roku 2017 dosahoval poplatok až 25 EUR.

Keď to zhrnieme, tak držať kryptomeny vo Vašom klientskom kabinete je nie len bezpečné a pohodlné ale ušetríte aj na transakčných poplatkoch.

Prišiel mi e.mail o zrušení objednávky z dôvodu časového limitu, čo to znamená ?

To jednoducho znamená, že sme do časového limitu 30 minút nedostali oznámenie o Vašej platbe, čiže nemôžeme zrealizovať požadovanú transakciu.

Kto znáša poplatky za prevod fiat meny ( EUR )?

Všetky poplatky spojené s prevodom EUR znáša spoločnosť KrypTotop.

Kto znáša poplatky za prevod kryptomeny do mojej peňaženky?

Poplatky v sieti blockchain znáša nakupujúci/klienti.

Kto inkasuje poplatky za prevod kryptomeny do mojej peňaženky ?

Poplatky za prevod inkasuje sieť blockchain, respektíve “ťažiari” jednotlivej kryptomeny.

Aký je spread v klientskom kabinete KryptoTop Premium?

Spread v klientskom kabinete KryptoTop Premium je variabilný a mení sa podľa historickej výšky vášho obratu. Spread je naviazaný na jednu objednávku.

Spread sa mení nasledovne:

Spread Váš obrat
5% 0 - 1000€
4.5% 1000 - 5000€
4% 5000 - 15000€
3.5% 15000 - 25000€
3% 25000 - ∞€

Od 24.12.2018 platí nasledovné:

Spread Váš obrat
4% 0 - 15000€
3.5% 15000 - 25000€
3% 25000 - 70000€
2.5% 70000 - ∞€

Výhody KryptoTop Premium

Na začiatku, keď sme vytvárali portál KryptoTop, sme nechceli byť len obyčajná zmenáreň na kryptomeny. Uvažovali sme, akú pridanú hodnotu Vám dokážeme priniesť. Nápadov bolo naozaj veľa a tie najlepšie sme implementovali do služby KryptoTop Premium.

Aké výhody Vám teda prináša KryptoTop Premium ?
  • jednoduché ovládanie,
  • zvýhodnená cena nákupu,
  • bezpečné uloženie Vašej kryptomeny,
  • zníženie Vašich transakčných poplatkov v sieti Blockchain.

Poďme sa ale pozrieť jednotlivo na každú výhodu.
Bezpečné uloženie Vašej kryptomeny.

Keď hovoríme, že sú Vaše kryptomeny v bezpečí, myslíme to vážne. Naše zabezpečenie tvoria pokročilé prvky ako dvojfázové overenie, zabezpečený email systémom PGP/GPG, uzamknutie globálnych nastavení a ďalšie. Pochopte prosím, že ak prezradíme všetky spôsoby zabezpečenia, tak heckerom skôr pomôžeme. Predovšetkým však všetky kryptomeny, ktoré aktuálne neposielame, držíme na “studenej” peňaženke ktorá je úplne izolovaná od akéhokoľvek online systému, čiže ju nie je možné napadnúť hackerským útokom a teda “ukradnúť”.

Zvýhodnená cena nákupu.

Aby sme mohli vašu objednávku realizovať okamžite, potrebujeme zabezpečiť okamžitý prevod Vašich finančných prostriedkov, s čím sú spojené dodatočné náklady. Ak sa však zaregistrujete v KryptoTop Premium a vložíte financie SEPA prevodom, tieto náklady odpadajú. V takomto prípade Vám môžeme poskytnúť výhodnejšiu cenu kryptomeny. Majte prosím na pamäti, že SEPA prevod trvá niekoľko dní. Navrhujeme držať v KryptoTop Premium dostatočné prostriedky na to, aby ste vedeli okamžite realizovať nákup.

Jednoduché ovládanie

Pre každú kryptomenu existuje niekoľko peňaženiek. Každá peňaženka obsahuje verejný a privátny kľúč. Ak chcete Vaše portfólio diverzifikovať a teda vlastniť viac kryptomien, je potrebné aby ste mali založených niekoľko peňaženiek. Toto vyžaduje veľa času vynaloženého na pochopenie jednotlivých peňaženiek, ich funkčnosť a možnosti ktoré Vám poskytujú. Navyše ak stratíte privátny kľúč od Vašej peňaženky, je Vaša kryptomena na dobro stratená. Všetky tieto problémy za Vás rieši KryptoTop Premium. U nás jednoducho a prehľadne vidíte koľko a akej kryptomeny vlastníte a samozrejme ju môžete posielať. Tomu vravíme “jednoduchosť”.

Zníženie Vašich transakčných poplatkov v sieti Blockchain.

V skratke: povedzme, že každý mesiac, po dobu jedného roka, kupujete Bitcoin za 100€. Ak si ho budete stále posielať na Vašu peňaženku zaplatíte 12 krát poplatok. Ak si Bitcoin však necháte u nás a pošlete si ho raz za rok, zaplatíte poplatok iba raz. Týmto spôsobom môžete reálne ušetriť ročne stovky EUR. Poplatok za transakciu v minulosti dosahoval kľudne aj 25€.

Pre lepšie pochopenie ako ušetriť si ukážeme príklad :

Poplatok v sieti blockchain je určený za transakciu, nie % z objemu posielanej kryptomeny.

  1. Martin si kúpi Bitcoin za 100 EUR. Pri hodnote 10 000 EUR/BTC si Martin kúpil 0,01 BTC. Martin si pošle svoje BTC do peňaženky, tým pádom platí poplatok za transakciu v sieti blockchain. Poplatok je 0,001 BTC ( čo je 10 EUR ). Tým pádom stratil Martin 10% hodnoty investície.
  2. Martin chce svoje BTC predať. Pošle ich z peňaženky na burzu. Znova platí poplatok 0.001 BTC. Inak povedané ak si Martin nakúpi Bitcoin za 100 EUR a pošle si Bitcoin z burzy a na burzu, príde o 20 EUR, čo predstavuje 20% jeho investície.
Poplatok 0.001 BTC ( 10 EUR ) je modelový... na začiatku roku 2017 bol poplatok 5 EUR, na konci roku 2017 dosahoval poplatok až 25 EUR.

Keď to zhrnieme, tak využívať služby KryptoTop Premium je bezpečné, pohodlné a ušetríte na cene kryptomeny ako aj na transakčných poplatkoch.

Menu