BTC 9456.30€
BCH 286.20€
DASH 105.30€
EOS 3.90€
ETC 5.76€
ETH 201.23€
GNO 16.32€
LTC 88.94€
REP 11.28€
XLM 0.08€
XMR 75.04€
XRP 0.29€
ZEC 67.16€
ADA 0.05€
QTUM 2.88€
XTZ 0.96€

FAQ

Co to jsou kryptoměny?

Kryptoměny používají kryptografické protokoly anebo extrémně složité systémy kódování, které šifrují citlivé přenosy dat, aby zabezpečily jejich výměnu mezi subjekty. Vývojáři kryptoměn vytvářejí tyto protokoly na pokročilých matematických principech a počítačovém inženýrství, které se prakticky nedají prolomit, kopírovat nebo falšovat jimi chráněné měny. Tyto protokoly svým způsobem maskují totožnost uživatelů kryptoměn, takže transakce a toky finančních prostředků je těžké přiřadit k určitým jednotlivcům či skupinám.

Kde můžeme kryptoměnou platit?

Kamenné prodejny, které akceptují Bitcoin, najdete zde Bitcoin akceptuje široká škála společnosti a každým dnem přibývají nové. Neznámější společnosti, které akceptují Bitcoin: Mictosoft Windows, Steam, KFC Canada, Kodak, Alza, Zynga, Bloomberg, Amazon atd.

Jakou kryptoměnu si vybrat k nákupu?

Všechno závisí od toho, jaké jsou Vaše preference. U někoho je to anonymita, u jiného ceny, u dalšího bezpečnost. Najděte si způsob, který je vhodný právě pro Vás. Je však nutné si uvedomit, že je rozdíl mezi vlastnictvím kryptoměny a vlastnictvím derivátu na kryptoměnu.

Vlastnit derivát na kryptoměnu znamená, že spekulujete na vývoj ceny kryptoměny. Když nakoupíte skutečnou kryptoměnu (a tedy ji máte ve svém vlastnictví), vždy máte možnost si ji přesunout do svojí digitální peněženky nebo s ní platit za služby a zboží. A přesně tuto možnost Vám umožňuje KryptoTop. Za každou kryptoměnou stojí tým vývojářů a společnost, která přináší lidem přidanou hodnotu. A proto na stránce KryptoTop najdete kryptoměny, které mají ověřenou historii a stojí za nimi přední společnosti.

Pro další informace o kryptoměnách navštivte naši Kryptowiki

Co ovlivňuje cenu kryptoměny a kolik kryptoměna stojí ?

Co určuje cenu, za jakou sa prodávají či naopak nakupují kryptoměny? Když je porovnáme s běžnými měnami, jako je například euro anebo dolar, tak tento vysoko-sofistikovaný digitální systém funguje diametrálně odlišně od toho, jak funguje běžný monetární systém. Řídí ho pouze kombinace počítače a matematiky, nikoliv člověk, legislativní regulace a ani žádná instituce.

To, zda jeden bitcoin stojí 15 tisíc, nebo 17 tisíc dolarů, určuje jak poptávka, tak aktivita online médií či to, zda ho některý stát integruje do své legislativy, čili jím umožní platit za zboží nebo služby. Nedávno se tak stalo v Japonsku a nově o tom uvažuje Rusko či dokonce Indie. Představte si, jaké zemětřesení způsobí začlenění tak obrovského spotřebitelského trhu.

Jak sa vypočítává cena kryptoměn ?

Mnoho lidí se zajímá o to, jak sa vypočítává cena kryptoměn. Nejdřív je důležité si uvědomit, že cena kryptoměny se určuje stejně jako cena ostatních měn nebo předmětů. A cenu těchto věcí určuje poptávka a nabídka - uveďme si to na příkladě.

Abysme odvodili cenu Bitcoinu, potřebujeme určit dvě věci: kolik BTC se někdo pokouší prodat a kolik se jich jiná osoba snaží koupit. Ukážeme si to na jednoduchém příkladě: Když chce Marek prodat 1 BTC za 1000 EUR a Roman je může zaplatit za 1 BTC/ 500 EUR, nedohodnou se a neproběhne žádná transakce/směna. Ale když se dohodnou na ceně, která je pro oba přijatelná, řekněme 750 EUR, dohodnou se a směna proběhne. Z tohoto příkladu je nám jasné, že hodnota BTC je 750 EUR. A takto podobně funguje celý trh s kryptoměnami.

Uvědomte si, že měny jako euro anebo dolar fungují úplně stejně - pokud držíte v ruce 1 euro, v daném okamžiku je na světe milión lidí kupujících a prodávajících eura, takže můžete euro považovat za stabilní měnu, ale jeho hodnota se ve skutečnosti nepřetržitě mění. Když si euro chcete vyměnit za jinou měnu ve směnárně, řekněme za dolar, v jeden den zaplatíte 10 euro za doláar, druhý den možná 11 anebo 9. Bitcoin a ostatní kryptoměny fungují stejným způsobem - můžete si představit, že je to euro, na nějž jste zvyklí.

Omezené zásoby mohou zvyšovat hodnotu

Většina kryptoměn má pevně určené zásoby a jejich zdrojový kód přesně specifikuje, kolik jednotek z něj bude moci existovat. Díky této vlastnosti se kryptoměny podobají spíše drahým kovům než tradičním penězům. Právě z toho důvodu můžou kryptoměny nabízet ochranu proti inflaci, kterou vám konvenční světové měny nikdy nemohou zaručit.

Uvolňují vládní měnové monopoly

Digitální měny nabízejí spolehlivé prostředky směny mimo přímé kontroly národních bank, jako je americký Federální rezervní systém anebo Evropská centrální banka. To je obzvlášť zajímavé pro lidi, kteří sa obávají, že kvantitativní uvolňování (tištěné peníze centrálních bank na nákup státních dluhopisů) a jiné formy volné měnové politiky, jako například málem nulové úrokové sazby při mezibankovním úvěrování, povedou k dlouhodobé hospodářské nestabilitě. Z dlouhodobého hlediska mnozí ekonomové a politologové očekávají, že světové vlády budou kopírovat kryptoměny, anebo minimálně začlení určité její aspekty (např. pevně určené zásoby měny nebo autentifikační protokoly) do konvenčních měn. To by potenciálně mohlo uspokojit obavy některých zástanců kryptoměn o inflační povaze tradičních peněz a inherentní nejistotě fyzické hotovosti.

Soběstačná komunita

Těžba je svým způsobem zabudovaný kontrolní mechanismus pro kryptoměny. Protože těžaři jsou za svoji práci odměňováni, mají vlastní finanční zájem na udržování přesných a aktuálních záznamů o transakcích. Tím zabezpečují integritu systému a hodnotu měny.

Masivní ochrana soukromí

Ochrana osobních údajů a anonymita byly hlavními problémy prvních zástanců kryptoměn a zůstaly jimi dodnes. Mnozí uživatelé kryptoměn si vytvářejí pseudonymy, které nesouvisí s informacemi, účty nebo uloženými údaji, které by je mohly identifikovat. Sofistikovaní členové komunity však dokáží odvodit totožnost uživatelů, ale novější kryptoměny (které přišly po Bitcoinu) mají dodatečné prvky ochrany, které identifikaci značně komplikují.

Vlády kryptoměny nechtějí, je pro nich těžké vymáhat finanční represálie

Pokud se občané v represivních státech dostanou do konfliktu se svými vládami, tak ty mohou snadno zmrazit nebo zabavit jejich domácí bankovní účty a zrušit transakce v lokální měně. U digitálních měn toto nelze, jelikož jejich decentralizace (finanční a transakční záznamy jsou uloženy na mnoha místech po celém světě) účinně zabraňuje zabavení ze strany státu. Zjednodušeně řečeno, používání kryptoměn je jako mít přístup k teoreticky neomezenému počtu offshore bankovním účtům.

Lacinější jak tradiční elektronické transakce

Koncepty blokových klíčů, soukromých kličů a peněženky efektívně řeší problém s dvojitým výdajem, čímž se zabezpečí, že nové kryptoměny nebudou zneužívané technicky zdatnými podvodníky schopnými duplikovat digitální finanční prostředky. Bezpečnostní funkce digitálnyích měn také eliminují potřebu zpracování platební transakce třetími stranami (Banka, Visa, PayPal atd.), které ověřují a kontrolují každou elektronickou finanční transakci. To eliminuje potřebu povinných poplatků za transakce (za práce zpracovatelů platebních procesů), jelikož těžaři získávají při práci jednotky kryptoměny nebo volitelné transakční poplatky. Poplatky za transakce digitálních měn jsou obvykle nižší jak 1 % za průměrnou transakci. Pro porovnání - pro platební karty a PayPal je to 1,5 % až 3 %.

Méně překážek a nákladů při mezinárodních transakcích

Při platbách digitální měnou je jedno, zda je o domácí nebo mezinárodní transakci. Transakce jsou buď bezplatné, anebo mají nominální poplatok bez ohledu na to, kde se nachází odesílatel a příjemce. Je to obrovská výhoda v porovnaní s mezinárodními transakcemi konvenčních měn, při kterých jsou těméř vždy nějaké speciální poplatky. Tyto poplatky se nevztahují na domácí platby. Přímé mezinárodní převody peněz mohou byt velmi drahé, přičemž poplatky někdy překračují 10 % nebo 15 % poukazované sumy.

Můžu si koupit jen celou kryptoměnu, anebo i její menší čast?

Samozřejmě. Každá kryptoměna je dělitelná, to znamená, že je možné koupit si „na zkoušku“ či dlouhodobou investici například 0,001 Bitcoinu. Stejně jako všechny měny (euro/dolar) mohou být rozdělené na centy, 1 BTC může být rozdělený na menší jednotky až na osm desetinných míst: 0.00000001 BTC. To je nejmenší možný zlomok Bitcoinu, známeho jako " satoshi ", pojmenovaný podle osoby či skupiny lidí, kteří vytvořili Bitcoin. Existuje 100 000 000 (sto milionů) satoshi v Bitcoin. Směnárna KryptoTop Vám umožňuje určit množství eur, za které chcete nakoupit, a potom Vám poskytne ekvivalentní sumu kryptoměny, kterou dostanete výměnou za svoje eura. Například když 1 BTC stojí 1000 EUR a vy máte jen 500 EUR na nákup, dostanete jednoduše 0,50 BTC.

Jak si koupím kryptoměnu?

Když potřebujete uskutečnit rýchlý nákup, v sekci obchod si vyberete Vaši kryptoměnu, sumu, za kolik eur chcete kryptoměnu nakoupit, vyplníte fakturační údaje, způsob platby a potvrdíte objednávku.

Pokud chcete ušetřit, zaregistrujte se do KryptoTop Premium. Po registraci čerpejte výhody jako lacinější nákup, přehled Vašeho portfolia a spoustu dalších. Více o KryptoTop Premium si můžete přečíst ZDE.

Vyplatí se krátkodobě obchodovat s kryptoměnami na burze?

Profesionální obchodník na burze s kryptoměnami provádí denně důkladnou analýzu trhů. Při obchodování disciplinovaně dodržuje svůj obchodní plán. Ví jak a kde vstoupit na trh a jak a kde z něj vystoupit a svoje obchody řídí po celý čas. Profesionální trader si vede důkladné záznamy (obchodní denník), do kterého zaznamenává všechny obchody a údaje o nich. Na základě toho své obchodování vylepšuje a vždy se učí nové věci a hledá způsoby, jak své obchodování vylepšit. Takže se jistě nejedná o rýchlý a snadný výdělek. Mnohem jednodušší cesta je pravidelný nákup zvolené kryptoměny.

Vyplatí se dlouhodobě si kryptoměnu ponechat?

Určitě ano. Kryptoměny zachvátilo skutečné ošálení. Investuje do nich stále víc a víc lidí. Přidávají se i jednotlivé státy. Příliv nových peněz způsobuje nevídaný růst. Pokud jste na kryptoměnový vlak naskočili tento měsíc, pravděpodobně jste v plusu. Za zmínku stojí i pravidelné nakupování kryptoměn, kde nakupujete za průměrnou cenu a nemusíte se starat, zda je trh dole anebo nahoře.

Co je to pravidelný nákup a proč je dobrý?

Pravidelný nákup znamená pravidelně nakupovat konkrétní kryptoměnu nebo portfolio. Vzhledem ke kolísání kryptoměn se cena průměruje, protože nakupujete nejen, když jsou ceny vysoké, ale i když jsou nízké. Je tak možné oproti jednorázovým investorům vydělat na výkyvech hodnoty kryptoměn a nakupovat průměrně za nižší cenu. Pro lepší pochopení si to ukážeme na modelovém příkladě. Představme si, že hodnota kryptoměny bude v lednu 100 €, v únoru 50 €, v březnu 25 € a v dubnu se znovu vrátí na 100 €. Při jednorázovém nákupu nakoupíte v lednu kryptoměny za 300€ a k 1. dubnu budete držet majetek za 300 €. Když však pravidelně nakupujete, platíte vždy aktuálnu cenu, to v našem případě znamená, že za stejnou sumu 300€, avšak průběžně investovanou, budete mít k 1. dubnu majetek v hodnotě 700 €.

Jaká je minimální částka na nákup kryptoměny?

Minimální částka na nákup kryptoměny je 50 €. Intenzivně pracujeme na automatizaci systémů, aby byla minimální částka co najmenší. Pokud se však bezplatně zaregistrujete do KryptoTop Premium, minimální částka na nákup je 30 €.

Jak dlouho trvá, než dostanu kryptoměnu do peněženky?

Nákup Vaší kryptoměny je okamžitý. Odesílání kryptoměn kvůli bezpečnosti provádíme manuálně. Kryptoměny odesíláme na peněženky klientů vždy v 8:00 a ve 20:00.

Mohu na KryptoTtop kryptoměnu prodat?

Ano, můžete, ale pouze kryptoměnu, kterou jste si zakoupili přes KryptoTop a vidíte ji v KryptoTop Premium. Intenzivně však pracujeme na tom, abyste si mohli vložit kryptoměnu do KryptoTop Premium a následně s ní obchodovat. Věříme, že je to otázka několika týdnů.

Proč se ceny kryptoměny na internetu liší?

Neexistuje celosvětová cena kryptoměny. Kryptoměna není vázaná na žádnou měnu, stát anebo platformu. Když si zobrazíte cenu ve službě Google, zobrazuje se jen odhadovaná mezinárodní cena.

Při kontrole ceny kryptoměny je důležité mít na paměti, že neexistuje standardní nebo globální cena kryptoměny. Kryptoměna není v žádném případě vázaná na USD či jinou měnu, stát či jakoukoli burzu.

Je to skoro jako se ptát: " Proč pytel s rýží stojí víc v jednom supermarketu, městě nebo státě v porovnaní s jiným? ". Krátká odpověď je "kvůli nabídce a poptávce".

Sazba poskytovaná společností Google a jinými nástroji na sledování cen kryptoměn je obvykle jen průměrným odhadem či nedávno obchodovanou cenou dané kryptoměny na některých mezinárodních burzách. Společnost Google využívá rozhraní API Coinbase, které poskytuje odhadovanou cenu v americkém dolaru bez poplatků.

I kdybyste měli v americkém dolaru účet na Coinbase, cena, kterou nakonec zaplatíte za jednotlivou kryptoměnu, se bude lišit od ceny společnosti Google, a to kvůli poplatkům a mnohým dalším faktorům.

Jaké máme zabezpečení?

Prozrazením všech prvků zabezpečení heckerům jen pomůžeme. Když však říkáme, že Vaše kryptoměny jsou v bezpečí, myslíme to vážně. Naše zabezpečení tvoří pokročilé prvky jako dvojfázové ověření, e-mail zabezpečený systémem PGP/GPG, uzamknutí globálních nastavení a aalší. Především však všechny kryptoměny, s kterými aktuálně nemanipulujeme, držíme na “studené” peněžence, která je úplně izolovaná od jakéhokoliv online systému, takže ji není možné napadnout hackerským útokem, a tedy ani “ukrást”.

Můžu zrušit objednávku mé kryptoměny ?

Samozřejmě můžete, ale jen do doby, dokud nás platební brána neinformuje o Vaší platbě. Jakmile máme připsanou Vaši platbu, realizujeme transakci.

Jak ušetříme klientům na poplatcích v síti blockchain?

Pro lepší pochopení jak ušetřit si ukážeme příklad :

Poplatek v síti blockchain je určený za transakci, ne % z objemu posílané kryptoměny.

1. Martin si koupí Bitcoin za 100 EUR. Při hodnotě 10 000 EUR/BTC si zákazník koupil 0,01 BTC. Martin si pošle svoje BTC do peněženky, tím pádem platí poplatek za transakci v síti blockchain. Poplatek je 0,001 BTC (což je 10 EUR). Tím pádem ztratil Martin 10 % hodnoty investice.

2. Martin chce svoje BTC prodat. Pošle je z peněženky na burzu. Znovu platí poplatok 0,001 BTC. Jinak přečeno jamile si Martin nakoupí Bitcoin za 100 EUR a pošle si Bitcoin z burzy a na burzu, přijde o 20 EUR, což představuje 20 % jeho investice.

Poplatok 0,001 BTC (10 EUR) je modelový... Na začátku roku 2017 byl poplatek 5 EUR, na konci roku 2017 dosahoval poplatek až 25 EUR.

Když to shrneme, tak držat kryptoměny ve Vašom klientském kabinetu je nejen bezpečné a pohodlné, ale ušetříte i na transakčních poplatcích.

Přišel mi e-mail o zrušení objednávky z důvodu časového limitu, co to znamená?

To jednoduše znamená, že jsme do časového limitu 30 minut nedostali oznámení o Vaší platbě, čili nemůžeme zrealizovat požadovanou transakci.

Kdo hradí poplatky za převod fiat měny (EUR)?

Všechny poplatky spojené s převodem EUR hradí společnost KrypTotop.

Kdo hradí poplatky za převod kryptoměny do mojí peněženky?

Poplatky v síti blockchain hradí nakupující/klienti.

Kdo inkasuje poplatky za převod kryptoměny do mojí peněženky?

Poplatky za převod inkasuje síť blockchain, respektive “ťěžaři” jednotlivé kryptoměny.

Jaký je spread v klientském kabinetě KryptoTop Premium?

Spread v klientském kabinetě KryptoTop Premium je variabilní a mění se podle historické výšky Vašeho obratu. Spread je navázaný na jednu objednávku.

Spread se mění následovně:

Spread Váš obrat
5 % 0 - 1000 €
4.5 % 1000 - 5000 €
4 % 5000 - 15000 €
3.5 % 15000 - 25000 €
3 % 25000 - ∞ €

Od 24.12.2018 platí následovně:

Spread Váš obrat
4 % 0 - 15000 €
3.5 % 15000 - 25000 €
3 % 25000 - 70000 €
2.5 % 70000 - ∞ €

Výhody KryptoTop Premium

Na začátku, když jsme vytvářeli portál KryptoTop, jsme nechtěli byt jen obyčejná směnárna na kryptoměny. Uvažovali jsme, jakou přidanou hodnotu Vám dokážeme přinést. Nápadů bylo opravdu hodně a ty nejlepší jsme implementovali do služby KryptoTop Premium.

Jaké výhody Vám tedy přináší KryptoTop Premium ?
  • jednoduché ovládání,
  • zvýhodněná cena nákupu,
  • bezpečné uložení Vaší kryptoměny,
  • snížení Vašich transakčních poplatků v síti Blockchain.

Pojďme se ale podívat jednotlivě na každou výhodu.
Bezpečné uložení Vaší kryptoměny.

Když říkáme, že jsou Vaše kryptoměny v bezpečí, myslíme to vážně. Naše zabezpečení tvořía pokročilé prvky jako dvojfázové ověření, e-mail zabezpečený systémem PGP/GPG, uzamknutí globálních nastavení a další. Pochopte prosím, že když prozradíme všechny způsoby zabezpečení, tak hackerům spíš pomůžeme. Především však všechny kryptoměny, které aktuálně neposíláme, držíme na “studené” peněžence, která je úplně izolovaná od jakéhokoliv online systému, takže ji není možné napadnout hackerským útokem, a tedy “ukradnout”.

Zvýhodněná cena nákupu.

Abysme mohli Vaši objednávku realizovat okamžitě, potřebujeme zabezpečit okamžitý převod Vašich finančních prostředků, s čímž jsou spojené dodatečné náklady. Pokud se však zaregistrujete v KryptoTop Premium a vložíte finance SEPA převodem, tyto náklady odpadají. V takovém případě Vám můžeme poskytnout výhodnější cenu kryptoměny. Mějte prosím na paměti, že SEPA převod trvá několik dní. Navrhujeme držet v KryptoTop Premium dostatečné prostředky na to, abyste mohli okamžitě realizovat nákup.

Jednoduché ovládání

Pro každou kryptoměnu existuje několik peněženek. Každá peněženka obsahuje veřejný a privátní klíč. Pokud chcete Vaše portfolio diverzifikovat a vlastnit víc kryptoměn, je nutné, abyste měli založených několik peněženek. To vyžaduje hodně času vynaloženého na pochopení jednotlivých peněženek, jejich funkčnost a možnosti, které Vám poskytují. Navíc když ztratíte privátní klíč od Vaší peněženky, je Vaša kryptoměna nadobro ztracená. Všechny tyto problémy za Vás řeší KryptoTop Premium. U nás snadno a přehledně vidíte, kolik a jaké kryptoměny vlastníte, a samozřejmě ji můžete posílat. Tomu říkáme “jednoduchost”.

Snížení Vašich transakčních poplatků v síti Blockchain.

Ve zkratce: řekněme, že každý měsíc po dobu jednoho roku kupujete Bitcoin za 100 €. Když si ho budete stále posílat na Vaši peněženku, zaplatíte 12krát poplatek. Když si však Bitcoin necháte u nás a pošlete si ho jednou za rok, zaplatíte poplatek jen jednou. Tímto způsobom můžete reálně ušetřit ročně stovky EUR. Poplatek za transakci v minulosti dosahoval klidně i 25 €.

Pro lepší pochopení jak ušetřit si ukážeme příklad :

Poplatok v síti blockchain je určený za transakci, ne % z objemu posílané kryptoměny.

  1. Martin si koupí Bitcoin za 100 EUR. Při hodnotě 10 000 EUR/BTC si Martin koupil 0,01 BTC. Martin si pošle svoje BTC do peněženky, tím pádem platí poplatek za transakci v síti blockchain. Poplatek je 0,001 BTC (což je 10 EUR). Tím pádem ztratil Martin 10 % hodnoty investice.
  2. Martin chce svoje BTC prodat. Pošle je z peněženky na burzu. Znovu platí poplatek 0,001 BTC. Jinak řečeno pokud si Martin nakoupí Bitcoin za 100 EUR a pošle si Bitcoin z burzy a na burzu, přijde o 20 EUR, což představuje 20 % jeho investice.
Poplatok 0,001 BTC (10 EUR) je modelový... Na začátku roku 2017 byl poplatek 5 EUR, na konci roku 2017 dosahoval poplatek až 25 EUR.

Když to shrneme, tak využívání služby KryptoTop Premium je bezpečné, pohodlné a ušetříte na ceně kryptoměny stejně jako na transakčních poplatcích.

Menu